Download video: Online 3D Yazı Yazma MinecraftEvi Stili Hediyeli

Channel: Afgan Rasulov

81,330

TIP: Right-click and select "Save link as.." to download video

Initializing link download... Initializing link download.....

Kaliteli ve basit teknikler kullanarak online 3D yazı yazma teknikleri ile tasarım yaptık. Minecraft Stili hediyeli. Online olarak izlemenin keyfini çıkarın. Umarım eğitimden memnun kalırsınız. İyi seyirler. Çalışma dosyalarını http://www.pcderslerim.com sitesinden indirebilirsiniz.

MinecraftEvi YouTube kanalı: https://goo.gl/ty51kH
Emin Efendi YouTube kanalı: https://goo.gl/85Vn2E

Adobe Photoshop programında en basti araçları kullanarak çok güzel ve yaratıcı çalışmalar ortaya koymak mümkün. Öğrendiğiniz araçların sayı önemli değil, onları nasıl kullanmanız gerektiğini bir kere öğrendikten sonra farklı yaratıcı çalışmalar çıkarmanız an meselesi.

3D Yazı Yazma ya da başka bir deyişle 3D Text, 3D Metin efekleri günümüz YouTube çağında çok aranan kelimeler arasında.

Photoshop programı iki farklı kategoriye ayrılıyor birincisi Photohop bir diğeri ise Photoshop Extended. Bu iki versiyon arasındaki fark ikinci Extended versiyonunda 3D özelliğinin olması ancak ilkinde bu özelliğin olmaması. Bu gibi konular olduğu için 3D yazı efekti eğitimini 3D özelliğini kullanmadan nasıl yapabiliriz bunun üzerine kafa yordum ve sonuç olarak Photoshop akıllı objeler (Smart Objects) sayesinde yapabileceğimi gördüm.

Eğitim içerisinde birçok farklı teknikler kullandık onun için şimdiden yanınıza defter ve kaleminizi almayı unutmayın. Çünkü eğitim boyunca bu gibi farklı tekniklere şahit olacaksınız. Buradaki teknikleri kullanarak birçok farklı yaratıcı çalışmaları kendi grafik tasarım süreci içerisinde yapabilirsiniz.

Eğitim kapsamında sadece 3D yazı efekti nasıl yapılır üzerine değil aynı zamanda burada kullandığımız 3D metin efektini YouTube banner üzerine nasıl uyum sağlarsınız bunu da gösterdik. Hazır 3D yazı yazma ile ilgili bilgileri paylaştık neden bu bilgileri paylaştığımız süre içerisinde bir de YouTube Cover, Banner Taslak üzerinden yapmayalım değil mi?

YouTube banner yapımı grafik tasarım sürecinde birçok farklı araçları nasıl kullanabileceğiniz hakkında bilgi verdim. Online ortama aktardığımız çalışma dosyalarını indirebilir ve o an içerisinde pratiğini yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Küçük bir ön bilgi Online ortamda Google üzerinden "free banner", "banner free", "banner yapımı"i ya da en basiti "youtube banner" diye aratırsanız birçok farklı tasarımlarla karşılaşacaksınız.

Bu eğitim içerisinde flaticon.com sitesinden indirdiğimiz Sosyal medya ikonlarını kullanarak nasıl sosyal medya linklerinizi ilave edebilirsiniz ve tabiki de bunun kısa yolu nedir bunlardan bahsettim. Flaticon nedir sorusunun yanıtını detaylı olarak farklı bir eğitimde anlattım. Kanalımızda bu gibi eğitimlerin tamamını arayabilirsiniz.

Photoshop programı içerisinde karışımların öneminden ve ne gibi yaratıcılık sürecinde, aynı zamanda grafik tasarım sürecinde faydalı olabileceğini gösterdim. Tabi gösterdiğim tekniklerin her birisinin pratiğini yapmanız gerekiyor yoksa istediğiniz, ya da beklentinizin altında bir sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

YouTube Banner eğitimdeki tasarımları Facebook cover, Instagram ya da diğer sosyal ortamlarda kullanılan çalışmalara dökebilirsiniz ve hızlı bir şekilde kapak fotoğraflarınızı hazırlayabilirsiniz. Nasıl mı? Eğitimde de fark ettiyseniz YouTube cover için özel olarak tasarlanmış bir taslak kullandık. İşte bu taslak sayesinde YouTube dosya boyutlarını bilmeden işlem yapabiliriz.

O zaman aynı işlemi diğer sosyal ağlar için de yapabiliriz. Instagram için Photoshop programında hazır dosya boyutlarının bulunduğu taslak dosyasını indirdikten sonra onun üzerinde istediğiniz tasarımı yapıp hızlı bir şekilde paylaşıma hazır duruma getirebilirsiniz.

.

Bu eğitimi anlatan bazı anahtar kelimeler:
3d yazı yazma
photoshop'da 3d yazı yazma
photoshop cs6 da 3d yazı yazma

Pcderslerim eğitimlerini izlediğin için teşekkürler.
Ücretsiz photoshop eğitimleri için abone olmayı unutma!

Abone ol: http://goo.gl/RxFw8I

Takipte kalın: http://www.getlinkyoutube.com/user/afganrasulov

Diğer eğitim albümlerimiz:

Temel Eğitim Seti: http://goo.gl/Z2gKd3
Manipülasyon Çalışmalarımız: http://goo.gl/70k6Aw
Yaratıcı ve Pratik Bilgiler: http://goo.gl/2oCFoT
Speed Art Çalışmalarımız: http://goo.gl/3sL5I5

Her türlü soru, görüş ve önerilerin için www.pcderslerim.com/forum adresinden belirtebilir ya da forumu inceleyerek sormak istediklerin hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

Google+: http://plus.google.com/+afganrasulov (Önerilir)
Facebook: https://www.facebook.com/pcderslerim
Twitter: https://twitter.com/pcderslerim .

Merhaba Pcderslerim takipçileri ben Afgan Rasulov! Sanat, eğitim ve eğlenceyi harmanlayarak grafik tasarımla ilgili Türkçe eğitimler hazırlayarak üniversite okuyan, okumayan, İngilizce bilmeyen ya da özel okullara, kurslara bütçesi yetmeyen geçliğe yardım etmek tek hedefim. Tabi bunun yanında YouTube para kazanma ve hayatımı paylaştığım bir çoğunuzun işine yarayacağını düşündüğüm vloglar/videolar üretiyorum.

Tüm videolara kanal menümüzden ulaşabilirsiniz: https://youtu.be/9WL4HXoXwtg