Download video: DECCAL bulundu ? Deccal kimdir nedir? Deccal geldimi ?

Channel: Düşündüren videolar

22,370

TIP: Right-click and select "Save link as.." to download video

Initializing link download... Initializing link download.....

Deccal çoktan çıktı ve çoktandır görevi başında BU VİDEODA DECCALİN KİM VEYA NE OLDUĞU HAKKINDA BİR FİKİR SUNULMAKTADIR.
İslam mitolojisine göre ahir zamanda, Mesih'in ikinci kez yeryüzüne gelmesinden önce insanları dini inancından saptırarak kötülüğe ve sapkınlığa yönelteceğine inanılan ve şeytanı temsil eden varlıktır.
Hristiyan eskatolojisinde Antichrist, Yahudi eskatolojisinde ise Armilus karşılığı olarak bilinir.
Deccal’in özelliklerinden ve yapacağı işlerden hadislerde bahsedilmektedir. Bu bilgilere göre deccal olağanüstü yeteneklere sahip bir insandır. Deccal’in bir gözü kördür ve alnında kafir yazılıdır. Deccal’in suyu ateş, ateşi su’dur. Genç, esmer ve parlak tenlidir. Kısa boylu fakat heybetlidir. Ahir zamanda bir yerde ortaya çıkacak. Her yere girebilecek fakat Mekke, Medine ve Mescid-i Aksaya giremeyecektir.

Önce peygamber sonra ilah olduğunu savunacaktır. Ona karşı gelenleri cehennem dediği yere atacaktır. Ancak onun cehennemi cennet, cenneti cehennemdir. Bir rivayete göre Deccal’i Hz. İsa Şam yakınlarında öldürecektir. (Müslim, Fiten/20, Hadis no: 2932-2937, 4/2247. Buharí, Fiten/26-27, 9/74-76.) bütün peygamberler ümmetlerini Deccal’e karşı uyarmıştır. Peygamberimizin de dualarında Deccal’den Allah’a sığındığını bildiren birçok hadis vardır.