Download video: Windows 10 Sorunları Soru-Cevap

Channel: Tamindir

110,716

TIP: Right-click and select "Save link as.." to download video

Initializing link download... Initializing link download.....

Windows 10, 29 Temmuz itibariyle kullanıma açıldı. Bilgisayarlarını Windows 10'a güncelleyenler bazı hatalarla karşılaştılar. Nvidia Experience çöktü diyenler, bilgisayar açılmıyor diyenler derken biz de bir soru cevap yapalım dedik.

1- Nvidia Experience açılmıyor ne yapabilirim?
Windows dilini ingilizceye çevirdiğiniz zaman bu sorun düzeliyor. Muhtemelen kısa bir süreye bu sorun düzeltilecek, ama şu anda bunu yaparak işinize devam edebilirsiniz.

2- Dosyalarım silinir mi? Dosyalarımın silinmemesi için ne yapmalıyım?
Windows 10 güncellemesi sırasında sıfırdan kurulum seçmediğiniz takdirde dosyalarınız silinmeyecektir. Ama siz yine de önemli dosyalarınızı yedekleyerek akıllıca bir iş yapın.

3- Eski dosyalarıma erişim reddedildi uyarısı alıyorum, nasıl düzeltirim?

Yeni windowsa geçtiğinizde eski dosyalarınıza ulaşmakta sıkıntı yaşıyorsanız klasöre sağ tıklayıp seçeneklerine girip buradan da dosya sahipliği sekmesinden güncel hesabınıza sahiplik atamanız gerekiyor.

4- Windows 10'u rezerve ettim ne zaman gelecek?
Windows 10 indirme boyutu olarak büyük bir güncelleme. Bu yüzden güncelleme gelmesi belli bir zaman alacaktır. Beklemenizi tavsiye ederiz.

5- Windows Insider Program'dan beta yükledim, benim Windows ne olacak?
Windows Insider Programa üye olurken Microsoft ile alakalı bir hesabı kullanırsanız Microsoft size bir güzellik yapacaktır.

6- Ürün anahtarım yok, ne yapmalıyım?
Ürün anahtarınızı bulabileceğiniz bir kaç farklı yöntem var. Birisi Windows'u satın aldığınızda size verilen kutu, fiş gibi bir belgenin üzeri ya da ürünü aldığınıza dair size gelen eposta ya da aşağıdaki programı yükleyerek öğrenmek.
http://www.tamindir.com/product-key-finder/

WEBSITE: http://www.tamindir.com/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/tamindir
TWITTER: https://twitter.com/Tamindir
GOOGLE+: https://plus.google.com/+Tamindir/posts

Tamindir.com Türkiye'nin en büyük program indirme sitesi ve teknoloji portalı konumundadır. Aylık ortalama 14 milyon ziyaret sayısına sahiptir. Yalnızca bir program indirme sitesi değil, aynı zamanda teknoloji haberleri, rehber blog yazıları, forum, video, mobil, web uygulamaları ve oyun içerikleri sunan bir içerik sitesidir.